Znany linuksowy developer zniechęcony Linuksem

6 marca 2013, 12:30

Miguel de Icaza, jeden z najbardziej znanych developerów Linuksa, przyznał, że nie używał tego sytemu od kilku miesięcy. Icaza jest m.in. współtwórcą takich projektów jak Gnome czy Mono. Mimo wielu lat, jakie poświęcił pracy nad Linuksem, zniechęciły go liczne kłopoty związane z użytkowaniem tego systemu. Osobiste doświadczenia z Linuksem porównał nawet z... katastrofą w Czernobylu.



Windows znowu traci

5 stycznia 2009, 11:05

Net Applications donosi, że w ciągu miesiąca Microsoft stracił niemal 1% udziałów w rynku systemów operacyjnych. Przed miesiącem informowaliśmy, że po raz pierwszy w historii udziały Microsoftu spadły poniżej 90%.


Windows i Linux tracą, Mac OS X rośnie

4 maja 2016, 08:45

Po raz pierwszy od dłuższego czasu udział Windows w rynku desktopowych systemów operacyjnych spadł poniżej 90%. System z Redmond stracił w ciągu miesiąca niemal 2 punkty procentowe i obecnie należy doń 88,77% rynku


Koniec spokojnych dni Mac OS X-a

22 kwietnia 2009, 10:07

Eksperci zgromadzeni na konferencji RSA 2009 stwierdzili, że czasy bezpiecznego Apple'a się skończyły. W ciągu ostatnich kilku miesięcy zanotowano gwałtowny wzrost zarówno liczby szkodliwego kodu atakującego Mac OS X-a, jak i jego technicznego zaawansowania.


Android najbardziej dziurawym programem 2016 roku

3 stycznia 2017, 10:33

Android okazał się najbardziej dziurawym oprogramowaniem minionego roku. Z danych CVE Details dowiadujemy się w systemie operacyjnym Google'a odkryto aż 523 luki. Rok wcześniej palmę pierwszeństwa, z 444 dziurami, dzierżył Mac OS X. Tym razem system Apple'a jest na 11. pozycji z 215 odkrytymi lukami.


Nie instalujcie Chrome'a - prosi Google

5 czerwca 2009, 10:49

Po miesiącach prac Google opublikowało przeglądarkę Chrome w wersjach dla systemów Mac OS X oraz Linux. Wyszukiwarkowy gigant ostrzega jednak użytkowników, by jej nie pobierali.


Propagandowa walka na systemy

9 czerwca 2009, 10:55

Podczas konferencji WWDC Apple w interesujący sposób próbowało zademonstrować swój nowy system operacyjny o nazwie Snow Leopard. Przedstawiciele Apple jako kontrastu użyli Windows 7.


Drogie "makówki"

6 marca 2009, 12:09

Analizy przeprowadzone przez Iana Lao z firmy In-Stat pokazują, że użytkownicy komputerów Mac wciąż płacą więcej za sprzęt porównywalny z ich kolegami, kupującymi pecety. Różnica ta ulega jednak zmniejszeniu.


Nowe karty graficzne dla AGP

8 października 2006, 07:23

W ofercie Sapphire’a znalazły się dwie nowe karty graficzne dla złacza AGP. Jedna z nich korzysta z procesora Radeon X1650 Pro, a druga Radeon X1300XT.


© Nvidia

Będą tanie karty graficzne z DirectX 10

13 czerwca 2007, 10:43

ATI i Nvidia przygotowywują tanie karty obsługujące biblioteki DirectX 10. Urządzenia miałyby być sprzedawane w cenie 99 dolarów lub niższej.


Jubileusz 75-lecia Polskiej Akademii Nauk